Gesprekken Dorpsbelangen
In het najaar van 2025 en het voorjaar van 2026 heeft de projectleider van het Toekomstprogramma het programma toegelicht aan Dorpsbelangen. Ook is er gesproken over manieren om bewoners van Sint Annen te betrekken bij het Toekomstprogramma.
Bewonersbijeenkomst
Op 20 april 2026 gingen we in dorpshuis De Meuln in gesprek met ongeveer 25 bewoners van Sint Annen over hun dagelijks leven en de toekomst van het dorp. Eerst aten we met elkaar. Na het eten gingen we met elkaar in gesprek over wat goed gaat en waar kansen liggen voor verbetering. Het woonprogramma was ook aanwezig om kansen voor wonen te onderzoeken in het dorp.
Sint Annen wordt ervaren als een prettig en rustig dorp met een sterk landelijk karakter en een hechte sociale samenhang. Bewoners voelen zich thuis, waarderen de nabijheid van de stad en kijken naar elkaar om. Tegelijkertijd wordt die sociale controle soms ook als keerzijde ervaren.
Wat goed gaat, zijn de onderlinge hulp, het ‘leven en laten leven’ en de kwaliteit van de leefomgeving, met onder andere veel groen. Ook plekken zoals de speeltuin en de pluktuin worden gewaardeerd. Tegelijkertijd zijn er duidelijke aandachtspunten. Verkeersveiligheid is een belangrijk thema: er wordt te hard gereden, met name door wielrenners en op wegen zoals de Thesingerweg. Ook de bereikbaarheid van het dorp kan beter, met wensen voor openbaar vervoer, deelmobiliteit en betere fiets- en wandelverbindingen.
Op het gebied van wonen is er behoefte aan meer passende en betaalbare woningen, vooral voor jongeren en ouderen. Ideeën zoals meer-generatie-wonen of een knarrenhof of het benutten van leegstaande boerderijen worden genoemd om doorstroming te stimuleren. Daarbij is het behoud van het authentieke en landelijke karakter van het dorp een belangrijke voorwaarde.
De belangrijkste opbrengst van de bijeenkomst is een gedeeld beeld van de opgaven: verbeteren van bereikbaarheid en verkeersveiligheid, versterken van woonmogelijkheden en het behouden van de sociale samenhang en identiteit van het dorp. Bewoners denken graag mee over de toekomst en zien kansen om Sint Annen leefbaar te houden.
Stem van Groningen
In april en mei 2026 kunnen inwoners van Garmerwolde ook digitaal hun mening laten horen via Stem van Groningen.
Vervolg
Rond de zomer volgen nog twee themabijeenkomsten voor het gehele gebied Ten Boer. Tijdens deze bijeenkomsten gaan we samen verder in gesprek over de toekomst. Uw ideeën zijn onmisbaar. We nodigen u van harte uit om mee te denken. De data volgen via onze website en de digitale gebiedsnieuwsbrief.
Daarna schrijven we een concept Toekomstprogramma dat wordt besproken met de inwoners van de dorpen.