Gesprekken Dorpsbelangen
In het najaar van 2025 en het voorjaar van 2026 heeft de projectleider van het Toekomstprogramma het programma toegelicht aan Dorpsbelangen. Ook is er gesproken over de invulling van de bewonersbijeenkomst.
Bewonersbijeenkomst
Op 26 mei 2026 gingen we bij het Winparts terrein in Winneweer met ongeveer 30 bewoners van Winneweer in gesprek over hun dagelijks leven en de toekomst van het dorp. Eerst aten we met elkaar. Na het eten gingen we met elkaar in gesprek over wat goed gaat en waar kansen liggen voor verbetering. Daarnaast werden tekeningen getoond met sfeerbeelden over de mogelijk nieuwe invulling van het Winparts terrein. Bewoners konden hier aangeven welke sfeerbeelden zij wel en niet vonden passen.
Er hing een fijne sfeer gedurende de avond en inwoners waren erg positief over het wonen in Winneweer. Ze omschreven het dorp als een fijn en rustig dorp waar men naar elkaar omkijkt. Bovendien heeft de nieuwe ontmoetingsplek bij Winparts tot meer verbinding geleid. Het wordt dan ook als een gemis ervaren dat deze tijdelijke ontmoetingsplek straks zal verdwijnen. Er was daarom ook een breed gedeelde wens dat hier wel weer een nieuwe ontmoetingsplek voor terug komt. Overigens wordt daar nu al rekening mee gehouden in de eerste stedenbouwkundige schetsen.
Verkeersveiligheid is ook een belangrijk thema: er wordt te hard gereden, met name over de Stadsweg en de Rijksweg. Bewoners geven aan dat bijvoorbeeld bloembakken of versmallingen die de dorpsentree markeren hiervoor oplossingen kunnen zijn. Ook zijn er mensen die klinkers in de Stadsweg willen, maar daar zijn de meningen wel over verdeeld.
Op het gebied van wonen is er behoefte aan meer passende en betaalbare woningen, vooral voor jongeren. Verder geven een aantal bewoners aan dat wel beter onderhoud gepleegd kan worden. Dit gaat om het onderhoud van de straat, berm en sloot. Ook is het oplossen van de waterproblematiek gewenst. Tenslotte is er een aantal (wandel)bruggen ingetekend op de kaart. Zo ontstaan nieuwe ommetjes rondom het dorp.
Stem van Groningen
Tot 1 juni konden inwoners van Winneweer ook digitaal hun mening laten horen via Stem van Groningen.
Vervolg
In juni volgen nog twee themabijeenkomsten voor het gehele gebied Ten Boer. Tijdens deze bijeenkomsten gaan we samen verder in gesprek over de toekomst. Uw ideeën zijn onmisbaar. We nodigen u van harte uit om mee te denken. Deze avonden vinden plaats op 17 en 30 juni in het Buurhoes in Ten Boer. Aanmelden is verplicht en kan vanaf vrijdag 5 juni 10:00 uur via deze website.
Daarna schrijven we een concept Toekomstprogramma dat wordt besproken met de inwoners van de dorpen.